Vietnamská perla – Hanoj

Asie je stále dostupnější a pro nás Evropany atraktivnější destinací, kterou chceme objevovat. Způsob života tamních lidí vás okouzlí, pouliční život, který zahrnuje ruch, neopakovatelné jídlo a skvělé suvenýry vás nadchnou.

Poznejte krásy Hanoje

Na dovolené v HanojiVíte, v čem je Hanoj kouzelná? Snoubí se v ní typický životní styl Vietnamců, ovšem je zde silně cítit francouzský vliv, kdysi šlo o kolonii země galského kohouta. Tradice uchovávané tisíce let se tu mísí s ultramoderností. Proto se zde můžete procházet rušnými malými uličkami, zcela prostými, a za chvíli vás ohromí megalomanské stavby jako ty v New Yorku. Není tedy divu, že Stará kupecká čtvrť je vlastně tak trochu městem ve městě. Najdete zde rozsáhlý trh, poměrně primitivní domečky, o to více autentické. Určitě nemůžete vynechat degustaci typického vietnamského jídla, na hony vzdáleného tomu, které se prodává u nás. Doporučuji probádat i trh s vůněmi. Místní silně orientální kousky vás nadchnou v mnoha podobách – parfémech i vonných tyčinkách.

Dovolená ve Vietnamu

Pravou atmosféru nejen Vietnamu, ale i dalších východně-asijských zemí tvoří chrámy či různé pagody. Půvabná je Chua Mot Cot, česky pagoda na sloupu. Famózní je i Vodní loutkové divadlo. Říkáte si, že nebudete rozumět? To sice ne, ale práce s barevnými loutkami vážícími i pět kilo, divokými draky, kdy se herci s nimi brodí ve vodě, to vše za doprovodu hudby, vás naprosto okouzlí. Až budete nasyceni typickým Vietnamem, můžete si odskočit do Evropy. Pomyslně tedy. Francouzská čtvrť už sice trochu ztratila na modernosti, ovšem tak trochu vlastně evokuje zapomenutý kousek západu na východě. Navštivte katedrálu sv. Josefa, která vedle buddhistických chrámů působí jako zjevení. Prezidentský palác, původní rezidence guvernéra Francouzské Indočíny, rovněž přináší mnoho z našich rodných končin.

Vietnamská gastronomie

Summary
Review Date
Reviewed Item
Cestování
Author Rating
51star1star1star1star1star

Mohlo by se vám líbit