Dopravní Možnosti v Malajsii: Průvodce pro Cestovatele

dovolená malajsie Malajsie, perla jihovýchodní Asie, láká turisty z celého světa. Ať už jste dobrodruh, rodina na dovolené nebo backpacker, Malajsie má pro vás mnoho možností, jak se pohybovat a objevovat její krásy.

Autobusy

Autobusová doprava je oblíbeným a cenově dostupným způsobem, jak prozkoumat Malajsii. Moderní turistické autobusy nabízejí pohodlné sedačky a spojují hlavní města a turistické destinace. Z Kuala Lumpur můžete snadno cestovat do historické Melaky nebo na ostrov Penang.

Vlaky

Vlaková doprava je dalším skvělým způsobem, jak objevovat Malajsii. Vlaky KTM a ETS nabízejí rychlé a pohodlné spojení mezi městy. Pro dobrodružnější cestovatele je tu „Jungle train“, který nabízí úžasný zážitek z jízdy skrz prales.

Letecká doprava

Pro rychlé přesuny mezi městy nebo ostrovy je letecká doprava ideální. Hlavní letiště v Kuala Lumpur je vstupní branou do země a nabízí mnoho vnitrostátních i mezinárodních spojení.

Lodní doprava

Pro návštěvu malajsijských ostrovů, jako je Langkawi nebo Perhentian, je lodní doprava nezbytná. Různé trajekty a rychlolodě vám umožní objevit tyto tropické ráje.

Taxi a Grab

Pro pohodlný přesun ve městech je taxi ideální volbou. V Malajsii je také populární služba Grab, která je alternativou k Uberu.

Motorky a skútry

Pro individuální objevování místních oblastí je pronájem motorky nebo skútru skvělou volbou. Je to levná a flexibilní možnost dopravy.

Městská doprava v Kuala Lumpur

Hlavní město nabízí širokou škálu městské dopravy, včetně Rapid KL Monorail, který spojuje hlavní turistické a obchodní oblasti.

Mohlo by se vám líbit