Nekonečná krása Thajska – exotické Koh Samui

Kroky směrem k Asiikoh_samui

Znáte to? Přeneste se po necelých čtrnácti hodinách letu z České republiky do tropického ráje. Dlouhé pláže, pohádková příroda, kouzelná místa. Ano, takto si můžete dopřát prvotřídní exotickou dovolenou, jakou může Thajsko nabídnout. My jsme se vydali na ostrov Koh Samui, čistá krása na 229 čtverečních kilometrech. Jedná se o jeden z nejkrásnějších ostrovů Thajska a patří k těm nejnavštěvovanějším.

Odpočinout si u nevšedních zážitků

Místní obyvatelé byli v minulosti živi převážně z prodeje kokosů. Chyběla zde i infrastruktura. Ostrov ovšem začali navštěvovat turisté a od devadesátých let postačí pro obživu cestovní ruch a pěstování ovoce. Byli jsme unešeni z malebných zákoutí, bílých pláží, slonů a opic. Toto láká všechny bez rozdílu věku.
Chcete-li na vlastní oči vidět nejoblíbenější krásné pláže, pátrejte po Chaweng a Lamai. Pokud si však chcete užít raději trochu klidu a navštívit méně zalidněné pláže, vybírejte spíše na severu ostrova. Po duši nás pohladily pláže Bophut, Bang Rak a Choeng Mon.

Tanec s tygry, let s motýly

Jedním z velmi navštěvovaných a doporučovaných míst je Samui Aquarium. Areál s vodním parkem a obřím akváriem. Na stejném místě si můžete v Tiger Zoo pohladit tygry a žasnout nad krásou živých motýlů v motýlím muzeu.
Odtud lze plánovat výlet na pláž Lamai. Tam je možné na vlastní oči spatřit skalní útvar Hin Ta – Hin Yai, který nápadně připomíná dámské a pánské genitálie.
Projížďka na slonech či pobavení se cvičenými opičkami v zábavním parku u vodopádu Namuang pak jen umocní zážitky tohoto koutu. Vodopád stéká po různobarevných skalách, přírodní krása tak dostává další rozměr.
Procestovat ostrov lze vypůjčeným vozem, autobusem i taxi. Ceny jsou velmi přívětivé a doprava na ostrově je spolehlivá.
Se stravou na Koh Samui můžete mnohdy bojovat. Ne však s chutí jídla, to je výborné a ve většině případů dosti kořeněné, ale s cenou. Může se Vám stát, že za stejné jídlo zaplatí turisté větší sumu než místní obyvatelé. Zkuste se porozhlédnout po restauracích a jejich jídelních lístcích.

Láska6112L na první pohled

Užívat si na ostrově můžete noční život, ale také v klidu relaxovat. Na Koh Samui si každý cestovatel přijde na své. Díky romantickým koutům je neobyčejné krásný ostrov nazýván ostrovem lásky. Mnozí turisté si již ostrov zamilovali. A co vy?

Mohlo by se vám líbit