Kypr – magická zahrada pro Vaše smysly

Cyprus, OmodosTentokrát vám chceme představit Kypr, který nás příjemně překvapil. Je to třetí největší ostrov ve Středozemí, je rozdělen na dvě části – severní, tureckou část a jižní, řeckou část. Takzvaná Attilova linie, jež ostrov dělí, prochází i hlavním městem Nikósií. S angličtinou jsme neměli sebemenší problém, na Kypru se totiž domluvíte řecky, anglicky a turecky. Ročně na tento ostrov zamíří přes dva miliony turistů. A není se čemu divit. Je to ostrov, kde zahazujete starosti za hlavu a užíváte si pravý smysl dovolené.

Za klidem i zábavou
Na Kypru lze zažít mnoho zážitku. Potápění je první věcí, která vás může napadnout. Čistá voda a pestrobarevný svět pod její hladinou jsou skutečně nezapomenutelným zážitkem. Stejně jako surfování, šlapadla či vodní lyžování. Vodních hrátek si užijete opravdu nepřeberné množství. Kypr je dobré poznávat. Projet se malebnou přírodu

Kyrenia Harbour in the early morning. The Turkish Republic of Northern Cyprus.

kyperského ostrova, ať už v autě nebo i na sedadle jízdního kola, patří k zážitkům, na které budete rádi vzpomínat. V půjčovnách aut si vyberete vůz dle přání, je ale třeba mít na paměti, že vozy mají něco za sebou.
Relaxační dovolenou nabízí Kypr díky svým kouzelným plážím. Mezi nejoblíbenější pláže ostrova patří hlavně ty v jižní části. Nejnavštěvovanější pláž Nissi hledejte v resort Agia Napa. Chcete-li si však užít trochu soukromí, doporučujeme navštívit výběžek Karpas na severní části ostrova. Na Kypru si nenechte ujít krásy národního parku Troodos. Zážitek z kochání panenskou krajinou umocníte Kaledonským vodopádem. V tom samém parku se pak zastavíte také u kláštera Kykkos, který mnohé překvapí svou propracovanou architekturou.

S chutí objevovat, se zájmem ochutnávat

Při setkání s místními obyvateli zjistíte, že jsou velmi pohostinní, usměvaví a výřeční. V pokrmech využívají vlastních surovin. Pěstují brambory, obilí, citrusy a ovoce. Zahrnují do své kuchyně samozřejmě také ryby a vlastní koření. K chutné kyperské kuchyni si nalejte kyperské víno či ostřejší nápoje jako je oblíbená Metaxa, Ouzo nebo místní brandy.

To pravé ořechové
Kypr nás okouzlil korály pod vodou, pestrým ptactvem nad hlavou a lahodnými pokrmy, je vhodným místem jak pro dobrodruhy, tak i pro relaxaci vyhledávající turisty.

Mohlo by se vám líbit