Proč vyrazit na Montego Bay? Exotická Jamajka nabízí dokonalý relax!

Dovolená v rekreačním resortu Montego Bay uspokojí všechny lidské smysly. Vychutnáte si lenošení na dechberoucích plážích, výletní plavby po okolí, ale také místní speciality, jako jsou rum, ryby a mořské plody, kávu a pivo Red Stripe.

Destinace snů

Montego Bay se rozprostírá na severozápadním pobřeží Jamajky a centrem dění je farnost St. James. Jedná se o třetí největší město ostrova. Žije zde na 80 tisíc obyvatel. Lokalitu navštívil v roce 1494 Kryštof Kolumbus, a to při své druhé výpravě. Zalíbila se mu natolik, že ji pojmenoval El golfo de buen tempo – Zátoka dobrého počasí. Během 16. století se odtud vyvážely kůže, hovězí a špek. Od roku 1655 přestala být oblast španělská. Anglická expedice v čele s Oliverem Cromwellem si místo podmanila a později se zde začala pěstovat cukrová třtina. Otroci dovezení z Afriky pracovali na zvelebení ostrova.

Jamajka - pláže Ochos Rios

Bob Marley i dům, ve kterém straší

Písečné pláže a vodní sporty patří k jistým favoritům volného času, ale město ukrývá i nádherné kostely a další pamětihodnosti. Nejznámější je kostel Burchell Memorial Baptist Church. Právě tam působil vůdce Vánočního povstání otroků Samuel Sharpe. Psal se rok 1831. Milovníci tajemných sil mohou navštívit koloniální Rose Hall. V tomto domě prý straší vražedkyně svých tří manželů Annie Palmer. Pevnost Fort Montego a kamenný Gregorian House slibují příjemnou prohlídku. Nedaleko Montego Bay je rodný dům a svatyně Boba Marleyho.

Zážitky na celý život

Dovolená na Jamajce - vodopády Dunn river falls

Bělostné písečné koberce, plážové bary, přístav Ocho Rios s blízkými tropickými zahradami, vodopády Dunn’s river falls spadající kaskádovitě do moře a unikátní výhledy na zapadající slunce vám zanechají překrásnou vzpomínku v paměti. Lokalita nabízí nespočet ubytovacích služeb, luxusní apartmány i přímořské domy s moderním vybavením.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

Mohlo by se vám líbit