Mauricius je místo pro relaxaci i dobrodružství

Mauricius, jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě, je mnohostrannou destinací, která je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro zamilované páry na svatební cestě. Část jeho značného kouzla je zcela přirozená. Mauricius vystupuje z Indického oceánu jako zjevení s plážemi a palmami, lesy a horami, útesy a divokými horizonty.

Potápění na západním pobřeží

Mauricius obklopuje nádherná laguna, jejíž mělké vody jsou samy o sobě malebné a nabízejí potápění na útesech na okraji laguny. Podél západního pobřeží Mauricia se vlny lámou blízko horizontu a sráz v místě, kde se laguna setkává s otevřeným oceánem, je světem podmořských útesů, které obývá pestrá škála mořských živočichů. Flic en Flac je výchozím bodem pro mnoho nejlepších ponorů, včetně La Cathédrale, což je skvělé místo pro pozorování potápějících se humrů.

Žijte okamžikem na ostrově Rodrigues

Rodrigues je jednou z nejodlehlejších čtvrtí ostrova Mauricius a působí, jako by se nacházel v jiném čase a prostoru než pevnina. Život se zde soustředí na radost z každodenního života a na spojení s krajinou a lidmi, kteří v této poklidné výspě žijí na plný úvazek. Dny můžete trávit výlety lodí na odlehlé ostrovy, obcováním s obřími želvami, prohlídkou sobotního trhu v Port Mathurin nebo potápěním a šnorchlováním u jižního pobřeží či v okolí La Passe St François.

Pěší túra soutěskami Black River Gorges

Národní park Black River Gorges v zalesněném vnitrozemí ostrova Mauricius je vzácná a chráněná divočina vzdálená sotva půl hodiny od pláže. Jeho hustý les je domovem mnoha původních druhů rostlin a živočichů, včetně tří ohrožených druhů ptáků, kterými jsou poštolka mauricijská, papoušek ozvěnový a holub růžový. Při procházce lesem a kolem vodopádů dávejte pozor na tropické ptáky s bílým ocasem, kteří létají vysoko nad soutěskami, anebo na růžové holuby u stezky.

Mohlo by se vám líbit