Proč by měl každý aspoň jednou v životě navštívit Ras Al Khaimah?

Do Spojených arabských emirátů se na luxusní dovolené jezdí poměrně běžně. Všichni ovšem navštěvují místa jako Dubaj, Abu Dhabi či Sharjah. V SAE je toho však mnohem více než jen tyto emiráty. Pokud chcete vidět víc, pak se vydejte do Ras Al Khaimah.

Ras Al Khaimah je jen hodinu od Dubaje. Můžete se sem tedy pohodlně vydat třeba jen na víkend. Nedělejte si starosti s rezervací letu, PCR testy, prostě to bude pouze víkendový výlet z Dubaje.

Tady zažijete skutečné dobrodružství

Spousta lidí Spojené arabské emiráty vnímá jako destinaci pro luxusní dovolenou, opak je však pravdou. Dovolená tady nemusí být pouze o drahých restauracích a válení se na pláži. Už jste slyšeli o nejslavnější túře v SAE – The Stairway to Heaven, v příkladu schodech do nebe? Tahle túra se dá zvládnout za den, provede vás horskými skalami a dostane vás do výchozího bodu Ománu. Je však určená jen zkušenějším turistům. Jednodušší túry najdete v pohořích Hajar a Jebel Jais.

Chcete-li zažít opravdové dobrodružství, co takhle nejdelší zipline na světě v Jebel Jais? Nachází se ve výšce 1680 metrů nad mořem, takže rozhodně není pro slabé povahy, ovšem nabízí nádherné výhledy na mohutné pohoří Hajar.

Přijďte se bát

Milujete všechno strašidelné? Ras Al Khaimah prostě musíte navštívit. Nachází se zde opuštěná vesnice Jazirah Al Hamra, která je dle místního folklóru pronásledována džiny, duchovními tvory islámského folklóru, již se potulují po domech a mešitách ze 14. století. Nejde o úplně turistické místo, takže zde nepotkáte davy. O to hlubší zážitek z daného místa budete mít.

Když už se bavíme o těch místech bez davů turistů, vydejte se v Ras Al Khaimah na ostrovy Al Marjan, kde objevíte klidné pláže a rekreační zařízení bez tolika turistů.

Dejte Spojeným arabským emirátům šanci ukázat také tu méně turistickou část, místa, jež nenavštěvují všichni Evropané.

Mohlo by se vám líbit