Mauritius – ryzí krása a umění přírody

V mapách již přes pět set let

Maurícius - dovolená na míruNa překrásný ostrov obklopený korálovými útesy vstoupil, dle historie, jako první Portugalec Diego Fernandez

Pereira již v roce 1505. Od té doby na ostrov připlula spousta návštěvníků, kteří se ale příliš nezdrželi.
Od napoleonských válek je ostrov přisuzován Británii. Domluvíte se zde francouzštinou, angličtinou, ale také hindštinou a kreolštinou. Hlavním městem obehnaným horami je Port-Louis. Na ostrově ochutnáte pokrmy, kterým dominují převážně ryby a ovoce.

Život na zemi i ve vzduchu

Turisty přitahuje Mauritius (nebo-li Mauricius) pro své čisté dlouhé pláže se zlatým pískem a omamné prostředí. Nekonečnou dávkou exotiky ostrov vyloženě dýchá. Narazíte na velké množství druhů zvířat. Duhové ryby v průzračné vodě, na stromech houpající se opice a zvednete-li hlavu ještě výše, spatříte mnoho neobvyklých druhů ptactva.
Azurová laguna a teplota vody vyloženě láká k podmořskému hloubání. Potápění samozřejmě patří na ostrově k velkým zážitkům a neměli byste si ho nechat ujít.

Vše, na co můžete pomyslet, na jednom místě

Nebude-li vám stačit azurová laguna, luxusní pohledy všude kolem vás a svět v hlubinách, můžete se vydat

The highest waterfall on Mauritius Chamarel falls plunges more than 100 meters down against a scenic backdrop of forests and mountains.

Největší vodopád na Mauríciu – Chamarel

k posvátnému jezeru Grand Bassin, kde hinduisté zapalují na břehu vonné tyčinky a pro božstvo přinášejí květiny a jídlo.
Za návštěvu určitě stojí stometrový vodopád Chamarel, který je tvořen řekou St.Denis. Po výletech za divokou a neobyčejnou přírodou může přijít vhod středisko Jan Palach v městečku Curepipe, kde využijete příležitostí k nákupům šatů, šperků, upomínkových předmětů a mnoho dalšího.
Pro milovníky zvířat i zvídavé turisty je na Mauriciu k vidění Krokodýlí park, kde vás mimo krokodýlů zaujmou také opice, netopýři, jeleni a další zvířata. Dech beroucí podívanou zažijete také při výletu lodí. Budete moci pozorovat velryby a delfíny ve volné přírodě.

Když se sen stane skutečností

Na Mauritiu se budete cítit jako v ráji. Ostrov nadchne milovníky relaxace, ale také zastánce aktivních dovolených. Zavřete oči a zaposlouchejte se do šumu oceánu a zpěvu ptactva. Užijte si dokonalé výhledy pestrobarevné přírody při výletech po ostrově. Zastavte čas a zažijte dovolenou, na kterou nezapomenete.

Mohlo by se vám líbit