FLY DUBAI

Letecká společnost Fly Dubai byla založena v roce 2008, její první let se uskutečnil v červnu 2009. V současné době Fly Dubai nabízí spolehlivé a cenově dostupné lety do 86 destinací 43 zemí světa. Lze s nimi cestovat na Střední východ, do arabských států, Afriky, kavkazských zemí, Asie a Evropy. Lety jsou operovány moderními boeingy B737 – 800, které jsou díky motorům CFM56-7B velmi ohleduplné k životnímu prostředí. Na všech letech je poskytován cestujícím výběr z cestovních tříd economy a business.

Fly Dubai spojuje přímým letem Prahu s Dubají

Od 5. prosince 2014 se Praha stala destinací, které zařadila společnost Fly Dubai do své stále se rozšiřující sítě.  Létá přímým letem mezi pražským mezinárodním letištěm Václava Havla a terminálem č. 2. Dubajského mezinárodního letiště (druhého nejrušnějšího letiště na světě).
Nespornou výhodou Emirátů je jejich blízkost, dá se zde doletět již za 6 hodin, což bez problémů zvládají starší osoby i malé děti. Je to v podstatě exotika za rohem. Dubaj také platí za přestupní stanici pro další lety, především do Asie.

Dubaj vám má vždy co nabídnout!

Poptávka po letech do Dubaje dlouhodobě roste a nyní po zrušení vízové povinnosti je ještě vyšší. Dubaj je překrásným městem, které svým půvabem převyšuje mnoho jiných bohatých měst. Oslňuje nejen svým vzhledem, bohatstvím, leskem společenského života, ale také historií. Veškerým komfortem dokáže uspokojit všechny požadavky svých návštěvníků. V Dubaji můžete například navštívit tradiční trhy se zlatem a kořením, nakupovat v největším nákupním centru na světě, poznávat ohromující městskou architekturu, nebo odpočívat na překrásných plážích.

Abú DhaBí

Kromě samotné Dubaje stojí za návštěvu i další emiráty. Zmínit musíme také  Abú DhaBí, což je hlavní město Spojených arabských emirátů a metropole stejnojmenného emirátu. Jedná se jednoznačně nejbohatší emirát (je zde 90 % ropných zásob). V současné době jsou investovány nemalé prostředky do celkového rozvoje (zastoupení světových muzeí, prestižních univerzit, multiúčelových zařízení hostící hvězdy světového show businessu, sportovní klání i filmové festivaly).

Ajman

Dále pak Ajman, nejmenší ze všech sedmi emirátů, který se teprve otevírá turistickému ruchu. Nalezneme zde známé loděnice na stavbu lodí zvaných „Dhows“. Emirát Ras Al Khaimah má dnes asi nejblíže k původní tváři emirátů a emirát Fujairah je zase obdivován pro dokonalou kombinaci přírody, nejkrásnějších pláží i horského masivu což vše je doplněno příjemným klimatem.

Sharjah

Sharjah je rozlohou třetí největší z emirátů, který je považován za kulturní centrum islámské vzdělanosti. Patří k nejpřísnějším v dodržování islámských tradic. Naleznete zde řadu muzeí, typická tržiště s nepřebernou nabídkou tradičních ručních výrobků, zlata i elektroniky.

Umm al-Kuvajn

V neposlední řadě je nutné zmínit emirát Umm al-Kuvajn, nazávaný taktéž Matkou dvou sil (síla moře a země).  Patří k chudšímu a málo rozvinutému emirátu. Je opakem Dubaje. Můžete zde nalézt tradiční způsob života místních obyvatel jako rybolov a sběr datlí. Tento emirát ocení hlavně vyznavači klidu a samoty (pláže jsou zde téměř liduprázdné).

Mohlo by se vám líbit