Brazílie je půvabná země s mnoha tvářemi

Dovolená v BrazíliiV českých končinách začíná rtuť teploměru pomalu klesat. Obyvatelé se připravují na příchod prvních mrazíků. Ovšem někteří z nás se nechtějí ještě smířit se zimním nečasem, ale naštěstí pro takové případy existují tropické země, kde zůstává teplota příjemná po celý rok. Jednou z nich je Brazílie. Jedná se o největší zemi jihoamerického kontinentu, která se pyšní mnoha přírodními úkazy.

V Brazílii panují přívětivé klimatické podmínky po celý rok. Občas se objeví drobný déšť, jenž přichází spíše ve večerních hodinách. Atlantický oceán, který omývá břehy Brazílie, je teplý, přičemž teplota moře neklesá pod 25 stupňů. A to zní lákavě.

Město Fortaleza bylo hlavním cílem

Cílem naší cesty bylo město Fortaleza. Jedná se o metropoli spolkového státu Ceará rozprostírajícího se v severovýchodní Brazílii. Pro nás se staly hlavním lákadlem nekonečné pláže, stálé podnebí a teplé moře. Zdejší pláže patří mezi nejkrásnější na světě.

Uchvátila nás brazilská portugalština, která nám v uších zní dodnes. Obyvatelé jsou přátelští a ochotní. V restauracích i hotelech jsme se však domluvili i anglicky.

Plážová promenáda Beira Mar

Ve městě Fortaleza se táhnou šest kilometrů dlouhé pláže Iracema a Mucuripe, na nichž jsme se nemohli nabažit jemného písku. Žasli jsme úchvatem, když jsme se dostali na plážovou promenádu Beira Mar. Samozřejmě jsme na plážích navštívili bary, kavárny a restaurace. Pokud bychom měli projít všechny podniky, byli bychom tam asi dodnes.

Za zmínku stojí také historické centrum, na které jsme narazili na severozápadním konci pláže Iracema. Prošli jsme romantické uličky a zabloudili jsme i do vyhlášených podniků, jako jsou Lupus, La Pirata a Aló Aló Brasil.

Když jsme hledali odpočinek a relaxaci, vyrazili jsme na pláž Futuro, což je více než šestnáctikilometrová pláž opět s jemným pískem. Vyhradili jsme si jeden den také na výlet do zábavního vodního parku na pláži Parto das Dunas, což je podle všeho největší zábavný park svého druhu na americkém kontinentu. Užili jsme si adrenalin na nejvyšším tobogánu světa a vyzkoušeli jsme také dechberoucí jezero s umělými vlnami.

Brazílie je vskutku nádherná. Jedná se pouze o zlomek toho, co všechno nabízí. Ať už vyrazíte do jakékoliv části země, budete nesmírně spokojeni, protože každá část má ojedinělé kouzlo.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

Mohlo by se vám líbit