O‘man, Omán!

Začneme neskromně. Omán vám vyrazí dech. Podlomí kolena. Ukradne srdce. Pokud listujete katalogem cestovních kanceláří a nuda střídá nudu a žádná z nabídek nesplňuje vaše požadavky na luxus a originalitu, zaklapněte katalogy a listujte našimi stránkami. Zveme vás do Ománu. Snové destinace, kterou prostě musíte navštívit. Letos.

Omán, oficiálně Sultanát Omán, je arabský stát v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, který leží na pobřeží při Arabském moři a Ománském zálivu. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty, na jihozápadě s Jemenem a na západě se Saúdskou Arábií.

Jak asi tušíte, nejvhodnějším obdobím pro naplánování dovolené v Ománu je naše zima, tak pokud vám nesedí chřipkové epidemie, deset vrstev oblečení a neustálé riziko ledovky, čekujte možnost odletět do Ománu. Rozhodování vám určitě ulehčí dalších sedm důvodů:

1.    Pokud vás to láká do této části světa, pak určitě začněte Ománem. I přesto, že je tato ropná velmoc živa především z turismu, je v porovnání s ostatními arabskými zeměmi komorní a autentická a daří se jí zachovávat si šarm starého arabského světa. Příroda je divoká a čistá, krajina členitá a proměnlivá.

2.    Právě členitost a proměnlivost krajiny je zárukou, že se v Ománu nebudete nudit ani vteřinu. A že každá z vašich fotografií z tohoto výletu bude jiná. V Ománu nenajdete dva stejné pohledy a objevování nových vás nikdy neomrzí – zeptejte se těch, kteří tam už byli. Nenajdete nikoho, kdo by se tam nechtěl vrátit.

3.    Z nabídky této jedinečné země si poskládáte své vlastní puzzle ideální dovolené. Nedotčená pobřeží, větrem vysochaná a nekonečná zlatá poušť, závratné, skalnaté hory, obrovské jeskyně a nebezpečné útesy, dramatické gejzíry a zelené oázy.

4.    V Ománu vás nikdo nezavře do neosobního resortu, který se ničím neliší od tisíců podobných míst po celé zemi. V Ománu se stanete součástí života místních obyvatel, načerpáte autentickou energii a váš tep se přizpůsobí tepu jeho genius loci.

5.    Ománci, hrdí na beudínský odkaz svých předků, se silným smyslem pro tradice a historii, jsou přívětiví a pohostinní. Dívat se na jejich tradiční oblečení vás neomrzí a vsaďte se s námi, že se nedopočítáte použitých barev a ručně šitých vzorů na čepicích.

6.     Potápění. Jestliže si chcete skutečně užít potápění a šnorchlování, jste na správném místě. Pobřeží Ománu se táhne v délce 1 700 kilometrů. Zamiřte na Cemetery Bay nebo ostrov Fahal. A teď pozor: poloostrov Musandam vám představí nádherné korálové útesy, na které nezapomenete.

7.    Městská architektura je unikátní, barevná, precizní. Jen zkuste poznat metropoli Muscat, která je ve všech směrech nevyzpytatelná. A to nejen originálními fasádami. Neměli byste minout mešitu sultána Qaboose, rybí trhy nebo bývalou pevnost Bait Al-Falaj z roku 1985. Ale zajímavých míst najdete moře. U moře!  😉

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*